Modernizacja CH „Nowy Świat”

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, iż w celu poprawy wizerunku CH „Nowy Świat”, podjęliśmy decyzję o modernizacji budynku.

W pierwszej kolejności, przystępujemy do remontu elewacji Galerii. Prace polegać będą na demontażu reklam zewnętrznych i siatki led, odmalowaniu całości elewacji, poprawieniu sprawności oświetlenia fasadowego oraz ponownym montażu kasetonów reklamowych i siatki led.

Elewacja pomalowana zostanie ekologiczną farbą zolowo-krzemianową firmy KEIM, która redukuje szkodliwe gazy i przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.

FOTOKATALIZA

Jak ceramika w katalizatorze samochodu, tak również elewacje mineralne mogą pracować jako katalizator. Wszystko czego potrzeba, to KEIM Soldalit®-ME i światło. Przyspieszenie reakcji przemiany chemicznej przy udziale światła nazywane jest fotokatalizą. Składnik farby pobudzany jest przez światło do wywołania reakcji chemicznych. Inicjowane są procesy utleniania, w trakcie których dochodzi do rozkładu substancji organicznych i tlenków azotu.

Ponadto poprzez proces fotokatalizy zmniejszona zostaje ilość mikroorganizmów na powierzchni fasady. Jest to ogromny plus dla ludzi i środowiska.

SPOSÓB FUNKCJONOWANIA

Specjalne pigmenty mineralne zintegrowane z farbą są odpowiedzialne za działanie procesu chemicznego. W przypadku tradycyjnych farb dyspersyjnych i silikonowych jest to trudne, ponieważ z biegiem lat ich spoiwo ulega rozkładowi. Konsekwencją jest kredowanie i znacznie skrócona żywotność powłoki. Fotokatalityczny efekt KEIM Soldalit®-ME został potwierdzony nie tylko w laboratorium, ale również podczas testów w naturze. W długim okresie zaobserwowano wyraźne zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w tych obszarach.

Więcej o właściwościach farby znajdziecie Państwo pod linkiem: https://www.keim.com/fileadmin/user_upload/download-center/pl/broszury/Soldalit.pdf - str. 13

Szacujemy, że prace potrwają do 30.10.2019 r. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Po zakończeniu prac poinformujemy Państwa osobnym komunikatem.

Mamy nadzieję, że będziecie Państwo z przyjemnością odwiedzali nasza Galerię po odświeżeniu.


Modernizacja NS

<< Powrót