Bezpieczeństwo to podstawa – defibrylator AED

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że w trosce o Państwa bezpieczeństwo, zdrowie i życie, Centrum Handlowe „Nowy Świat” zostało wyposażone w automatyczny defibrylator zewnętrzny AED.
Urządzenie znajduje się w pobliżu Punktu Informacyjnego na poziomie 0.

Automatyczny defibrylator zewnętrzny AED (ang. Automated External Defibrillator) to wysoce specjalistyczny, skomputeryzowany sprzęt, stosowany w przypadku zatrzymania krążenia, które wyzwala impuls elektryczny w celu zatrzymania migotania komór i przywrócenia prawidłowej akcji serca.

Nagłe Zatrzymanie Krążenia (NKZ) to główna przyczyna śmierci w Europie. W Polsce rocznie umiera z tego powodu około 40 000 osób, a przeżywalność wynosi jedynie 2-3 %. Wykonanie defibrylacji w ciągu 3-5 minut od wystąpienia NZK zwiększa szanse na przeżycie nawet do 75%.

Zespół Ratownictwa Medycznego zwykle potrzebuje więcej czasu na dotarcie do miejsca zdarzenia, dlatego tak ważne jest, aby osoby będące na miejscu potrafiły skutecznie pomóc poszkodowanemu w oczekiwaniu na fachową pomoc.

Do użycia AED nie potrzebujemy specjalistycznej wiedzy, jednak by zwiększyć świadomość i pomóc przełamać wszelkie wątpliwości, zorganizowaliśmy bezpłatne szkolenie dla Naszych Najemców oraz Pracowników Galerii. Kurs obejmował zagadnienia nagłego zatrzymania krążenia, całego procesu ratowniczego, obsługi urządzenia AED i prawidłowego wykonania resuscytacji. Został przeprowadzony również trening praktyczny, a więc przeprowadzenie reanimacji i defibrylacji na fantomach.


<< Powrót