Świąteczna pomoc zwierzętom w potrzebie – Akcja Maxi Zoo

16 listopada

15 listopada rozpoczęła się już 6 edycja świątecznej pomocy zwierzętom w potrzebie. Jak co roku we wszystkich sklepach Maxi Zoo stanęły specjalne choinki z marzeniami potrzebujących zwierząt, pod którymi można zostawiać prezenty. Zbiórka potrwa od 15 listopada do 31 grudnia.

We wszystkich placówkach Maxi Zoo pojawiły się choinki ozdobione w niecodzienny sposób. Swój wyjątkowy charakter zawdzięczają dekoracjom - kartkom zawierającym marzenia potrzebujących zwierząt przebywających m.in. w schroniskach, fundacjach oraz stowarzyszeniach. Jak co roku sieć pamięta o pupilach, którym nie udało znaleźć się nowych domów i zachęca do zaangażowania się w pomoc.

To naprawdę proste. Wystarczy wybrać kartkę z marzeniem znajdującą się na choince, kupić wymienione na niej produkty, a następnie zostawić upominki pod świątecznym drzewkiem. Po zakończeniu akcji wszystkie prezenty zostaną dostarczone do pupili. Więcej szczegółów akcji znajduje się na stronie - https://www.maxizoo.pl/wspolnie-dla-zwierzat/gwiazdkowa-pomoc-schroniskom/.

Współpraca z Maxi Zoo jest bardzo owocna. Pomoc, jaką otrzymujemy od sieci, jest wręcz nieoceniona. W sklepach dostępne są karmy suche i mokre wysokiej jakości, a klienci podczas robienia zakupów mają możliwość przekazania do specjalnych pojemników na dary czegoś od siebie. Tym samym nasze psiaki mogą liczyć na wsparcie w postaci produktów o wiele lepszej jakości. – mówi Magdalena Smosarska, Prezes Fundacji Dla Zwierząt Jedno Serce Nie Da Rady.


Warto wspierać potrzebujące zwierzęta

Dalej najczęstszym powodem, przez który zwierzęta trafiają, a często wracają do schronisk, jest brak odpowiedzialności i odpowiedniego przygotowania opiekunów. Warto pamiętać, że decyzja o przyjęciu pupila pod swój dach to jeden z najważniejszych życiowych wyborów. Przed jej podjęciem należy rozważyć wszystkie czynniki, a przede wszystkim mieć pewność, że jest się gotowym na tak poważny krok. Często głębsza analiza jest pomijana pod wpływem emocji i impulsu. Zwierzęta są mylnie postrzegane jako idealne prezenty świąteczne, a kiedy przychodzą pierwsze problemy, stają się niechciane. Pupile to nie zabawki. Mają charakter, uczucia, czasem problemy, z którymi trzeba im pomóc. Wymagają od opiekuna uwagi i zaangażowania. Praca z czworonogiem może być trudna i wymagająca, ale to droga do prawdziwej i bezwarunkowej przyjaźni, która jest bezcenna.

Nie jesteśmy obojętni na krzywdę zwierząt. Dlatego od początku naszej działalności prowadzimy działania, które poprawiają ich sytuację i wnoszą w ich życia odrobinę radości. Warto pamiętać, że nie każdy pupil jest szczęśliwym posiadaczem domu. Wiele z nich przebywa w schroniskach i placówkach tymczasowych. Niestety najczęściej trafiają tam z powodu opiekunów, którym dość szybko minęła fascynacja nowym członkiem rodziny. To właśnie do potrzebujących zwierząt kierujemy naszą coroczną akcję Świątecznej pomocy, w ramach której każdy może spełnić ich marzenia. Poprzednie edycje pokazały, że wspólnie możemy zrobić wiele dobrego. Zachęcam do wzięcia udziału również w tym roku. Spełnijmy razem marzenia potrzebujących pupili.  - mówi Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska.

Maxi Zoo Polska powstało z miłości do zwierząt. Organizacja aktywnie angażuje się w działania niosące wsparcie dla pupili. Sieć stale współpracuje z Fundacją GOPR, organizacjami działającymi na rzecz zwierząt oraz lokalnymi schroniskami. Prowadzi również różnego rodzaju działania charytatywne, czego wynikiem jest m. in. rozpoczęta świąteczna zbiórka.

Zbiórkę w Akcji prowadzi również sklep Maxi Zoo w Galerii Nowy Świat na poziomie -1

Newsletter

Bądź na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera.

Zapisując się wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu zgodnym z Polityką Prywatności.

Galeria Nowy Świat

ul. Krakowska 20
35-111 Rzeszów

Dane kontaktowe

INFORMACJA
tel. +48 17 717 90 01
9:00 – 21:00

BIURO ADMINISTRACJI GALERII
8:00-16:00
biuro-rzeszow@womak.pl
tel. +48 17 717 90 02

Godziny Otwarcia

poniedziałek-sobota
09:00 – 21:00
niedziela – wybrane lokale
10:00 – 19:00