Dni Otwarte Szkół i Klubów Sportowych w Galerii Nowy Świat 2023

18 sierpnia

Zapraszamy na IV edycję Dni Otwartych Szkół i Klubów Sportowych w Galerii Nowy Świat.
Jest to wydarzenie skupiające Szkoły i Kluby Sportowe działające na terenie Galerii oraz wystawców zewnętrznych oferujących programy zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży.

Dni Otwarte umożliwiają bezpośredni kontakt z przedstawicielami szkół i klubów, zapoznawczy udział w zajęciach, uczestnictwo w różnego rodzaju prezentacjach i pokazach oraz zapisy na zajęcia.

W tym roku w pierwszym dniu wydarzenia (28 sierpnia) odbędzie się Panel Dyskusyjny, na którym wystąpią nasi Goście Specjalni:

- dr. Maciej Milczanowski z Uniwersytetu Rzeszowskiego - ultramaratończyk stoczył zwycięską walkę z Saharą, przebiegając 52 km ultramaratonu Ultra Mirage.
- Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT. Jego powstanie było efektem wieloletniej pracy ludzi zaangażowanych w szkolenie psów i ratownictwo, chcących w pełniejszy sposób wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, stworzyć organizację dającą możliwość „normalnym” ludziom (tzn. cywilom) specjalistycznego szkolenia oraz wykorzystania swoich psów.

W czasie trwania Panelu Dyskusyjnego pojawią się programowo wszyscy Wystawcy, z którymi będziemy rozmawiać na temat ofert programowych na rok szkolny 2023/2024, o dotychczasowych osiągnięciach jak również i tutaj pojawią się specjalnie zaproszeni Goście.

Godziny pracy stoisk:

28 sierpnia (poniedziałek) – od 12:00 do 19:00
29 sierpnia (wtorek) – od 12:00 do 19:00
30 sierpnia (środa) – od 12:00 do 19:00
31 sierpnia (czwartek) – od 12:00 do 19:00


Program

28 sierpnia 2023 (poniedziałek) - aktualizacja 2023.08.25

godzina 11:00 – PANEL DYSKUSYJNY – Prezentacja Wystawców
godzina 12:00OFICJALNE OTWARCIE WYDARZENIA
godzina 12:15 do 13:30 - PANEL DYSKUSYJNY – Prezentacja Wystawców cd.
godzina 13:30 – Wywiad z przedstawicielem STORAT (Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT)
godzina 14:00 – Wywiad z Gościem: Kamila Pabiańska i Julia Bielenda – Rada Młodzieży Rzeszowa działająca przy MDK
godzina 14:30 - Wywiad z Gościem: Klub Sportowy  Team AP WRS United Rzeszów
godzina 15:00 - Wywiad z Gościem: Justyna Stasiak - Dyrektor MDK w Rzeszowie
godzina 15:30 do 16:30 - PANEL DYSKUSYJNY – Prezentacja Wystawców cd.
godzina 16:00 do 16:40  (poziom +2) – Zajęcia pokazowe ENDORFINA (ZUMBA)
godzina 17:00 - Wywiad z Gościem: Monika Adamiec  nauczyciel, pieśniarka, reżyserka, aktorka, związana z Młodzieżowym Domem Kultury od 1999 roku, twórczyni Teatru M.D.K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy. Laureatka prestiżowych nagród w konkursach poetyckich i teatralnych w Polsce.
godzina 17:00 do 17:40 (poziom +2) – Zajęcia pokazowe Akademii JUDO/Acrogym
godzina 17:30 - Spotkanie autorskie z dr Maciejem Milczanowskim z Uniwersytetu Rzeszowskiego - ultramaratończykiem, który stoczył zwycięską walkę z Saharą, przebiegając 52 km ultramaratonu Ultra Mirage
godzina 18:00 – Wywiad z przedstawicielem STORAT cd.
godzina 18:00 (poziom +2) - Zajęcia pokazowe Szkoły Karate
godzina 18:30 do 19:30 - PANEL DYSKUSYJNY – Prezentacja Wystawców, wywiad z trenerem personalnym Klubu ENDORFINA
godzina 18:45 (poziom +2) - Zajęcia pokazowe STORAT
godzina 19:30 – Zakończenie imprezy

29-31 sierpnia 2023 (wtorek - czwartek)
- godzina 12:00 - 19:00 – Dni Otwarte (prezentacja ofert na stoiskach wystawców, zapisy na zajęcia pozalekcyjne).


Poniżej znajdą Państwo listę naszych wystawców oraz szczegółowe informacje na temat zajęć pozalekcyjnych.

Akademia Tańca i Ruchu

Serdecznie zapraszamy do Akademii Tańca i Ruchu Mariusz Stącel na poziomie II. Nasza szkoła oferuje różnorodne programy, zarówno dla najmłodszych jak i dla tych nieco starszych 😉
W ofercie znajdą Państwo zajęcia taneczno-ruchowe dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, młodzieży oraz dorosłych. Nasza kadra została dobrana przez najmłodszych podczas zajęć pokazowych, tak aby Państwa pociechy były zadowolone i mogły czerpać jak największą radość z uczestnictwa.
Ruch to zdrowie, nie czekaj i rusz do nas już dziś!

Dodatkowe informacje:
Kontakt telefoniczny: 534 255 606 / 666 861 706
Adres strony www: http://akademiatancairuchu.pl
Facebook | Instagram

CodeFun

CODEFUN to akademia programowania dla dzieci i młodzieży.
Prowadzimy zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat z zakresu IT. Naszą specjalnością jest programowanie. Oferujemy pełną „ścieżkę edukacyjną” w kierunku programowania.
O programowaniu mówi się dziś, że jest „trzecim językiem”, jest „językiem przyszłości”. Już dziś w branży IT brakuje wykwalifikowanych specjalistów a zapotrzebowanie to będzie wciąż rosnąć. Warto już dziś zadbać o to, by nasze dzieci zdobywały kompetencje jutra.


Na naszych zajęciach chcemy zarazić dzieci pasją do programowania, tak, by chciały rozwijać się w tym kierunku. Szczególnie dużą wagę przykładamy do tego, by używać ciekawych i zróżnicowanych narzędzi do nauki, dostosowanych do wieku dzieci. U nas odkryją, że programowanie jest fajne i może się go nauczyć absolutnie każdy!
Wybrane zajęcia prowadzimy również w formie online.

W naszej ofercie m.in:
• PROGRAMOWANIE Z MINECRAFTEM: Uczymy się programowania z wykorzystaniem popularnej i lubianej gry Minecraft. Kod będziemy pisać w języku obrazkowym. Z czasem poznamy podstawy profesjonalnego języka programowania jakim jest JavaScript
• JAVASCRIPT W PRAKTYCE: Kurs prowadzony na 2 poziomach - od zupełnych podstaw i zaawansowany dla osób kontynuujących naukę. Na obu poziomach kładziemy nacisk na praktyczne zastosowanie języka i realizację gier i projektów.
• AKADEMIA YOUTUBERA: czyli wszystko o prowadzenia własnego kanału Youtube i mediów społecznościowych
• ROBOTYKA: Celem zajęć jest nauka podstawowych pojęć programistycznych (zmienna, pętla, warunek, itp.) z wykorzystaniem narzędzi dostosowanych do dzieci w tym wieku. Wykorzystujemy klocki Lego i różnego rodzaju roboty edukacyjne.
• PYTHON: Kurs przeznaczony dla tych, którzy znają podstawy. Wstępu oczywiście nie zabraknie, ale aby nie przynudzać będzie mało teorii, a dużo praktyki.

Dodatkowe informacje:

Warsztaty z budowania robotów – pt 15.00, sob 15.00, niedz 12.00
Warsztaty robotów - Pow 5x5 m do sterowania robotami, przez cały czas trwania dni otwartych

Kontakt telefoniczny: 601 076 563 / 601 330 442
Adres strony www: www.codeandfun.pl, www.programowanie.rzeszow.pl
Facebook | Instagram

Endorfina Platinium

Endorfina Platinium to nowy klub fitness stworzony z pasji i doświadczenia.  Klub mieści się w Galerii Nowy Świat przy ul. Krakowskiej 20 w Rzeszowie.

Endorfina Platinium to ok 1600 m2 powierzchni podzielonej na 10 stref treningowych:

strefa cardio
strefa wolnych ciężarów
strefa maszyn półwolnych
strefa maszyn izotonicznych
strefa cross/funkcjonalna
strefa stretchingu
strefa dla osób początkujących
strefa strength
strefa treningu personalnego
sala fitness

Endorfina Platinium to jakość, design, profesjonalizm – jakiej w Rzeszowie jeszcze nie było!

Zaprojektowana w sposób nowoczesny, designerski – zapewniający intymność oraz dający komfort i różnorodność treningu każdego dnia.

Kupując karnet w naszej siłowni zyskujesz:

Dostęp do siłowni 7 dni w tygodniu bez ograniczenia czasowego
Dostęp do 10 stref treningowych
Ponad 50h zajęć grupowych w tygodniu
Profesjonalną opiekę trenerską
Wodę i izotoniki za darmo

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – piątek    6:00 – 23:00
Sobota, niedziela           8:00 – 20:00

www.endorfina-rzeszów.pl
kontakt@endorfina-rzeszow.pl
tel. 729-057-025

Karnety dostępne dla osób które mają ukończone 15 lat.

Szkoła Muzyczna YAMAHA

Szkoła Muzyczna YAMAHA na II piętrze galerii stanowi placówkę edukacyjną, której celem jest pielęgnacja oraz rozwijanie pasji, jaką niezaprzeczalnie potrafi być zamiłowanie do muzyki. Nasza szkoła jest powszechnie ceniona, jej dorobek składa się nie tylko z wielu osiągnięć, ale także tego, co najważniejsze – zaufania rodziców oraz wyrazów uznania ze strony rozwijających się pod naszymi skrzydłami uczniów. Jesteśmy jedyną szkołą muzyczną posiadającą swój AUTORSKI program nauczania, opracowany przez znakomitych muzyków z całego świata. Program realizowany jest na podstawie naszych autorskich książek, wyposażonych w płyty CD lub pendriv’y.

Dodatkowe informacje:
Kontakt telefoniczny: 605 406 353
Adres strony: https://www.muzyka-yamaha.pl
Facebook | Instagram

Aloha - Food, Bowling & Club

ALOHA Food, Bowling & Club to największe i najnowocześniejsze na Podkarpaciu Centrum Rozrywki. Na 1800 metrach kwadratowych znajduje się m.in. 12 profesjonalnych torów bowlingowych, 6 stołów bilardowych oraz osobna sala VIP z projektorem i ekranem.

Od kilku lat zapewniamy rozrywkę na najwyższym poziomie – Posiadamy atrakcyjną ofertę dla dzieci, młodzieży oraz rodzin. Organizujemy urodziny, turnieje gry w kręgle a także posiadamy ofertę skierowaną do szkół i grup zorganizowanych.

W Naszym Parku Rozrywki, nie tylko spędzicie aktywnie czas, ale też zjecie pyszną pizzę i burgery a na deser proponujemy koktajle i lemoniadę. Aloha Food Bowling & Club to wielowymiarowa rozrywka i wspaniała atmosfera przez cały tydzień! Przyjdź i przekonaj się sam!

Dodatkowe informacje:
Kontakt telefoniczny: 502 810 487
Adres strony www: https://aloha-club.pl/
Facebook

Acrogym Rzeszów

Acrogym Rzeszów – to klub sportowy ,który prowadzi profesjonalne treningi z akrobatyki sportowej dla dzieci od 4 roku życia.
Treningi prowadzone są w przyjaznym środowisku w którym liczy się przede wszystkim rozwój sportowy dziecka i dobrostan psychiczny ,nie tylko wynik sportowy.

Treningi prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską, byłych zawodników akrobatyki, co gwarantuje wysoką jakość oraz bezpieczeństwo.
Zajęcia dostosowane są do poziomu umiejętności sportowych posiadanych przez dziecko oraz do jego wieku rozwojowego. Treningi mogą odbywać się na poziomie rekreacyjnym lub zawodniczym w zależności od oczekiwań. Dzieci ,które zdecydują się na treningi zawodnicze mają możliwość startu w zawodach.
W grupach początkujących dzieci trenują w grupach 4-5 lat, 6-7lat, 8-13 lat.
W grupach zaawansowanych podział zależy od umiejętności sportowych i dokonywany jest przez trenerów.

Dodatkowe informacje:
Kontakt telefoniczny: 504 508 861
Facebook

Akademia Judo Rzeszów

Uczniowski Klub Sportowy Akademia Judo Rzeszów to klub mający Licencje dwóch związków sportowych
Polski Związek Judo i Polski Związek Gimnastyczny. (mamy dwie sekcje sportowe Judo I Akrobatyka)
Posiadamy w swojej ofercie treningi judo sportowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Treningi prowadzone są przez wykwalifikowaną licencjonowaną w Polskim Związku Judo kadrę trenerską
(trener I klasy Marcin Paśko 3 Dan,
trener III klasy Paweł Pawliczak 3 Dan)
i dostosowane są do dzieci pod względem wieku oraz posiadanych umiejętności. Istotą prowadzonych przez Nas zajęć jest przede wszystkim ruch i dobra zabawa. Zajęcia bazują na elementach judo (nauka bezpiecznego upadania) oraz nauki techniki judo. Zajęcia zawierają również elementy gimnastyczne, gry i zabawy sportowe. Przygotowujemy również dzieci do startu w zawodach sportowych judo w Polsce i za granicą.


W ramach sekcji judo można trenować w kilku grupach:
MINI JUDO – dzieci od 4 - 5 lat
FUNNY JUDO - dzieci od 6-8 lat
TEEN JUDO – dzieci od 8-13 lat
SPORT/ COMPETITION JUDO – grupy startujące w zawodach od 8-18 lat
JUDO MASTERS- młodzież15+ i dorośli

Dodatkowe informacje:
Kontakt telefoniczny : 506 803 963
Adres strony www: www.judo.rzeszow.pl
Facebook

Karate Kyokushin Rzeszów – RKSW SYSTEM

Rzeszowski Klub Sportów Walki SYSTEM zaprasza na treningi Karate Kyokushin. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych Instruktorów z podziałem na wiek i stopień zaawansowania ćwiczących dla dzieci , młodzieży i dorosłych w Sali treningowej (DOJO) wyposażonej w matę i sprzęt treningowy. Klub organizuje dla trenujących letnie i zimowe obozy sportowe oraz Turnieje. Zawodnicy biorą udział w licznych Imprezach Karate w Polsce i z granicą, są medalistami wielu Turniejów rangi Okręgowej, Ogólnopolskiej i Międzynarodowej.

DLACZEGO WARTO TRENOWAĆ KARATE:

  1. Karate uczy dyscypliny i szacunku.
  2. Karate uczy spokoju i równowagi.
  3. Karate usprawnia ciało.
  4. Karate rozwija mózg.
  5. Karate jest dla każdego, bez względu na wiek.
  6. Karate uczy stawiania sobie i osiągania celów.
  7. Karate podnosi samoocenę.
  8. Karate eliminuje napięcie, podnosi odporność na stres.
  9. Karate integruje dzieci, młodzież i dorosłych.
  10. Karate uczy samoobrony.

Prezentacje:
Zapraszamy na treningi w dniach od poniedziałku do piątku od godziny 16:30 do 21:00.

Dodatkowe informacje:
Kontakt telefoniczny: 512 359 169.
Adres strony www: www.karate.rzeszow.pl
Facebook

Młodzieżowy Dom Kultury

Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na zajęcia dzieci i młodzież w wieku 5-21 lat. W swojej ofercie mamy szereg zajęć rozwijających uzdolnienia tj.: zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, taneczne, fotograficzne, teatralne, wokalne, instrumentalne, muzyczno-ruchowe, profilaktyczno-edukacyjne, grafika komputerowa, programowanie w Minecraft, historia sztuki, język angielski, szachy warcaby.

W dniach 1-15.09.2022r. odbędą się w MDK Dni Otwarte podczas, których można zapisać się na zajęcia. Szczegółowy harmonogram naboru znajduje się na naszej stronie: www.mdk.rzeszow.pl

Dodatkowe informacje:
Zapraszamy do zwiedzania lokalu Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie na poziomie +1 w dniach i godzinach: 26-27.08.2022r. 14.00-19.00 i 28.08.2022r. 11.00-16.00

Kontakt telefoniczny: 17 748 36 00
Adres strony www: www.mdk.rzeszow.pl
Facebook

Akademia Piłkarska WRS United Rzeszów

Akademia Piłkarska WRS United Rzeszów to szkółka piłkarska dla chłopców i dziewczynek w wieku od 4 do 12 lat proponująca bogatą ofertę sportową:  Treningi Grupowe, Treningi indywidualne, półkolonie i obozy sportowe oraz udział w rozgrywkach ligowych PZPN oraz turniejach piłkarskich.

Misją akademii jest popularyzacja aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia. Pragniemy zarażać dzieci i rodziców pasją do sportu i piłki nożnej. Naszym sukcesem będzie jeśli dzieci będą uprawiać sport przez całe życie. W dbałości o prawidłowy rozwój, zdrowie i bezpieczeństwo zależy nam na uśmiechu i radości dzieci w każdej sekundzie zabawy z piłką. Naszym marzeniem jest, aby absolwenci akademii kontynuowali przygodę z piłką nożną w najlepszych klubach piłkarskich.

Dodatkowe informacje:

Kontakt telefoniczny: 500 508 823 / 570 631 631
e-mail: biuro@apwrs.pl
Adres strony www: www.apwrs.pl
Facebook | TikTok

GOŚCIE SPECJALNI:


Galeria zdjęć z wydarzenia:

Newsletter

Bądź na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera.

Zapisując się wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu zgodnym z Polityką Prywatności.

Galeria Nowy Świat

ul. Krakowska 20
35-111 Rzeszów

Dane kontaktowe

INFORMACJA
tel. +48 17 717 90 01
9:00 – 21:00

BIURO ADMINISTRACJI GALERII
8:00-16:00
biuro-rzeszow@womak.pl
tel. +48 17 717 90 02

Godziny Otwarcia

poniedziałek-sobota
09:00 – 21:00
niedziela – wybrane lokale
10:00 – 19:00