EDUKACYJNA WYSTAWA EKSPONATÓW Z POWIEŚCI JULIUSZA VERNE’A: Galeria Nowy Świat Rzeszów

EDUKACYJNA WYSTAWA EKSPONATÓW Z POWIEŚCI JULIUSZA VERNE’A.

Mamy przyjemność poinformować, iż w dniach od 28 maja do 5 czerwca br. na terenie Galerii Nowy Świat odbywać się będzie Edukacyjna Wystawa inspirowana wątkami z powieści Juliusza Verne'a.

Proponujemy najciekawsze naszym zdaniem plastyczne wątki wybrane z powieści znanego francuskiego pisarza Juliusza Verne (1828-1905) klasyka literatury fantastyczno-naukowej, podróżniczej oraz powieści geograficznych i historycznych.

Bogactwo tematów i form zawarte w jego literaturze przytłacza nawet współczesnych odbiorców doby Internetu, a tematyka odkryć prekursora nowinek technicznych wyprzedzających na kartach swych powieści faktyczne dokonania ludzkości, inspiruje zarówno najmłodszych jak i dojrzałych widzów.

Nie trzeba być czytelnikiem J. Verne by zachwycić się łodzią podwodną, maszyną latającą, podniebną eskapadą w malutkim koszu balonem, czy wyprawą do wnętrza Ziemii. Świat Juliusza oparty na bajecznej wyobraźni wspartej zdobyczami techniki wciąż inspiruje i zachwyca. To bajka, która kwitnie w dziecięcych umysłach i stale drzemie w marzeniach dorosłych.

Skalę dokonań potwierdza fakt, że jego utwory zostały przetłumaczone na ponad 90 języków obcych!

W ramach wystawy zaprezentowane będą naturalnej wielkości rekonstrukcje wynalazków i urządzeń występujących w powieściach.

  • W 80 dni dookoła świata
  • 20.000 mil podmorskiej żeglugi
  • Podróż do wnętrza Ziemi
  • Pięć tygodni w balonie
  • Z Ziemi na Księżyc

Wystawę uzupełni stanowisko do odsłuchiwania audiobooków oraz z grą interaktywną.

Istnieje możliwość zwiedzania wystawy z przewodnikiem (w godzinach od 10:00 do 17:00). W celu rezerwacji prosimy o kontakt pod numerem tel. 17 717 90 06.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy!

<< Powrót