KONKURS PLASTYCZNY - „Dinozaury powracają”

Mamy przyjemność poinformować, iż przystąpiliśmy do organizacji konkursu plastycznego pn. „Dinozaury powracają”, skierowanego do wszystkich uczniów Szkół Podstawowych województwa podkarpackiego.

Ideą konkursu „Dinozaury powracają” jest rozwijanie pomysłowości i ekspresji artystycznej wśród dzieci i młodzieży. Chcemy dać możliwość młodym autorom do uruchomienia wyobraźni i kreatywności. W ocenie prac właśnie pomysłowość i kreatywność obok poziomu artystycznego będzie istotnym kryterium werdyktu jury.

Wybrana tematyka konkursu nie jest przypadkowa, bowiem w przeddzień rozstrzygnięcia konkursu, pragniemy zaprosić dzieci i młodzież do obejrzenia niezwykłej edukacyjnej wystawy z wiernymi rekonstrukcjami dinozaurów i innych wymarłych zwierząt, dioramą Karbońskiego Lasu oraz oryginalnymi minerałami i skamieniałościami. Wystawa czynna będzie w Galerii Nowy Świat w dniach od 30 maja do 12 czerwca br. Ponadto do 3 czerwca umożliwiamy zainteresowanym szkołom możliwość zwiedzania wystawy z profesjonalnym przewodnikiem.

Formuła organizowanego konkursu jest otwarta i umożliwia nadsyłanie prac uczestników bezpośrednio przez nauczycieli i rodziców. W konkursie przewidziane są dwie kategorie :

  • grupa młodsza – klasy I –III oraz
  • grupa starsza – klasy IV –VI

W każdej kategorii przyznana zostanie nagroda główna oraz dwa wyróżnienia.

Ponadto dla placówki, która prześle najwięcej prac ufundowana zostanie dodatkowa nagroda specjalna.

Ostateczny termin dostarczania prac mija 25 maja br. Wyłonienie nagrodzonych zostanie dokonany na specjalnym posiedzeniu jury. Publiczne rozstrzygnięcie konkursu wraz z prezentacją wybranych prac i równoczesnym ogłoszeniem wyników nastąpi w dniu 30 maja br. podczas organizowanego na terenie Galerii Nowy Świat przy ul. Krakowska 20 w Rzeszowie, wydarzenia z okazji Dnia Dziecka.

Wierzymy, że ta pożyteczna inicjatywa przy Państwa wsparciu przyniesie młodym uzdolnionym ludziom jeszcze więcej powodów do radości i satysfakcji.


KONKURS PLASTYCZNY - „Dinozaury powracają<< Powrót