Miłośników dobrej muzyki, a szczególnie jazzu zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w klubie Kula. W świąteczny klimat wprowadzi wszystkich zespół Old Rzech Jazz Band.

Wstęp bezpłatny. Zaczynamy o 19:30.

Mówią o sobie:

Spotykają się by grać, bo granie jest dla nich przedłużeniem młodości, jest lekiem na całe „otaczające nas zło”. Odczyścili i wyremontowali swoje, czasem pokryte patyną instrumenty. Niektórzy kupili sobie nowe, ryzykując poważny konflikt z małżonką. Jak na razie, nie liczą na profity. Po prostu realizują swoją pasję. Grają jazz tradycyjny, muzykę żywą, niosącą optymizm i radość, muzykę stanowiącą swoiste antidotum na elektryczny, bezduszny łomot, którym jesteśmy zewsząd bombardowani.

W repertuarze zespołu znalazły się utwory począwszy od klasyki nowoorleańskiej po jazzowe adaptacje melodii rozrywkowych, a nawet ludowych. Proponuje muzykę lekką, nie zawsze łatwą, ale na pewno przyjemną, przy której – nawiązując do słów przeboju Louisa Armstronga WHAT A WONDERFUL WORD – piękniej jest żyć i świat staje się wspanialszy. Do tej pory oprócz Rzeszowa zagrali już w Stalowej Woli, Kolbuszowej, Brzozowie, Strzyżowie, Niebylcu, nie wymieniając pomniejszych imprez o charakterze lokalnym i wszędzie byli akceptowani.. Niezły „szumek”, na szczęście pozytywny, zrobił się po październikowym koncercie w rzeszowskim Ratuszu. Z dziennikarskiej relacji wynika, że podczas ich występu oniemiały nawet gołębie ratuszowe, no i że ręce same składały się do oklasków. Grali z wielkim powodzeniem dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku UR. Pozytywny przełom nastąpił, kiedy zespół został zaproszony na koncerty w ramach odbywającego się w Polsce i na Ukrainie X Międzynarodowego Festiwalu JAZZ BEZ…ORJB wystąpił wraz z Kwartetem Wojciecha Karolaka ( ! ) w Teatrze w Łucku na Wołyniu, w pięknej Sali Filharmonii Lwowskiej oraz w Centrum Kulturalnym, gdzie dokonane zostało nagranie LIVE z tego koncertu. Do tej pory nagrali dwie płyty CD live z koncertów w Centrum Kulturalnym w Przemyślu oraz z koncertu w Radiu Rzeszów. Część utworów w wykonaniu zespołu znalazła się na płycie DVD nagranej w Sali kameralnej Filharmonii Podkarpackiej: Materiał muzyczny z tej płyty był kilkakrotnie prezentowany w programie Telewizji Rzeszów.

Skład zespołu:

Jerzy Dynia – saksofon sopranowy, leader
Tadeusz Karczmarz – klarnet
Ryszard Krużel- banjo i konferansjerka,
Andrzej Warchoł – bas i wokal
Henryk Wądołkowski – perkusja i wokal
Stanisław Sitarz lub Sebastian Ziółkowski – puzon
Śpiewają z nimi: Mariola Niziołek

<< Powrót